
Foto: Gerben Olthof
Cursus Digitaal ruiteren & mennen
Met de GPS kun je mooie routes rijden of mennen, onder meer in de Achterhoek. Om deze manier van ‘buitenrijden’ toegankelijker te maken start de stichting Ruiteren & Mennen vanaf april de cursus ‘Digitaal ruiteren & mennen’.
De cursus is bedoeld om ruiters en menners de beginselen te leren om op basis van GPS mooie routes samen te stellen en te rijden. De Stichting Ruiteren & Mennen is met haar unieke routeplanner toonaangevend voor het digitaal paardrijden en ziet het als haar taak om het paardrijden met GPS meer toegankelijk te maken voor alle ruiters en menners.
De cursussen worden verspreid over het land gegeven op de zaterdagochtend met een tijdsduur van ongeveer 2 1/2 uur. Het betreft een gedeelte theorie en aansluitend enkele oefeningen in de praktijk. De prijs voor de cursus bedraagt € 22,50 inclusief twee consumpties.
Voor de pauze worden de volgende onderwerpen behandeld;
Wat is GPS
De verschillende soorten GPS-ontvangers
Rijden met Smartphone en Apps
Het bedienen en instellen van een gps
Opslagcapaciteit van het geheugen
Maken van waypoints ( auto met trailer)
Het navigeren naar een waypoint
Werken met coördinaten en positiebepalingen
Na de pauze;
Welke kaarten als ondergrond gebruiken op je apparaat
Base-Camp als algemene tool
Route samenstellen op de routeplanner
Navigeren naar een adres en/of POI
Routes, tracks en sporen als begrippen
Een spoor/track maken in de praktijk
Geheugen en het leegmaken van je apparaat
Hulpmiddelen voor het bevestigen van GPS op of achter het paard
U kunt zich inschrijven door een mailtje te sturen met uw gegevens en woonplaats naar info@ruiterenenmennen.nl
Bij voldoende inschrijvingen krijgt u ruim vooraf, de datum en locatie door met verdere informatie.
Bron: Ruiteren & Mennen
Deel dit bericht